luni, 2 octombrie 2017

Nunta Alex si Camelia

Iată ca am ajuns cu aparatul meu foto la prima nunta; in calitate de invitat, bineînțeles! Printre râsete si voie buna am incercat sa surprind cateva momente din lunga si frumoasa noapte in care Alex si Camelia au fost actorii principali.

Pozele au fost facute cu acelasi aparat Sony a6000 si lentilele de kit 16-50/f3.5 si 55-200/f4.5, fara blitz. Initial am incercat sa folosesc modurile automate, insa erau prea lente. In final am folosit modul manual, cu iso 6400, 1/100s si diafragma maxima, adica de cele mai multe ori f5.6! 😆 Intr-adevar, obiectivele pe care le posed nu prea sunt facute pentru luminozitate scăzută, dar cineva trebuie sa experimenteze!











Pe ringul de dans bateau niste reflectoare colorate foarte puternice care innebuneau senzorii camerei mele. Din acest motiv avem aceste minunate si ireale portete albastre, dar care trebuiesc privite cu un ochi tolerant si creativ.





Pe mese se aflau niste ornamente foarte sofisticate si ochioase, care implorau sa fie fotografiate. Aasadar am incercat in repetate randuri sa surprind mirii si invitatii printre efectele de bokeh create de ornamente.




















Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Nunta Alex si Camelia

Iată ca am ajuns cu aparatul meu foto la prima nunta; in calitate de invitat, bineînțeles! Printre râsete si voie buna am incercat sa surpri...